2010. szeptember 23-án a 6.a-sok biciklivel jöttek iskolába. Ezt kihasználva Pista bácsi a testnevelési óra anyagát villámgyorsan kerékpáros ügyességi gyakorlatokra változtatta. Ennek minden résztvevő örült és a gyakorlatokat nagy odaadással és fegyelemmel tejesítette. Képek.

_________________________________________________

Autómentes nap - kerékpáros demonstráció

Szeptember 22-én az autómentes nap kezdeményezéshez csatlakozva városunkban is összegyűltek a biciklizést kedvelők,
hogy megmutassák magukat. A Garay téren gyűltünk össze, hogy a rendezvényszervező és a polgármester köszöntő szavai után
induljunk a sárközi kerékpártúrára. Iskolánkból 62 fő vett részt diákok, szülők, pedagógusok és volt babitsos diákok. A végállomáson almával és gyümölcslével frissíthettünk. Sajnos a tervezett extrém kerékpáros bemutató a felázott pálya amiatt elmaradt. Képek.

Sportnap

2010. június 14-e a sport napja volt iskolánkban. Az alsó tagozatosok forgószinpad-szerüen járták körbe a verseny helyszíneket.
Sorverseny, karikadobálás, gólyaláb és aikidó bemutató. A felsősök messzebb merészkedtek. Ki a Sportcsarnokhoz, ki Domboriba ment egy kicsi mozgásért, sportolásért.  Képek.

Nagy Vagy vetélkedő elődöntő

2010. június 13-án láthatttuk a Nagy Vagy televíziós vetélkedősorozat elődöntőjét. Csapatunk hősiesen kűzdött, szurkolói támogatásban sem volt hiány, ám ezúttal nem sikerűlt a továbbjutás. Remek játék volt, nagy verseny. Képek.

Gratulálunk minden résztvevőnek!

Nagy Vagy vetélkedő középdöntő

2010.május 30-án láthattuk a Tv2 adásában  a Nagy Vagy vetélkedősorozat középdöntőjében iskolánk szereplését.
Nagy kűzdelemben, jó csapatmunkával most is továbbjutottunk.  Képeink a verseny legszebb pillanatait idézzük.

A Kihívás Napja

2010. május 19.-én iskolánk is csatlakozott a Kihívás Napja programhoz. Ennek keretében tanulóink még a szokásosnál is többet mozogtak közösen. Reggel közös zenés átmozgatást tartott Noémi néni az alsó tagozatnak. Majd Táncház következett. Képek.

Atlétika Diákolimpia

2010. május 11-én Bonyhádon rendezték az Atlétika Diákolimpia megyei döntőjét. Az eredményekről itt olvashattok.
Az országos döntben távolugrásban Kecskés Máté (8.a) 2. helyet ért el 630 cm-es ugrásával, míg Pintér Péter 528
cm-rel a 8. helyen végzett. Képek.

Gratulálunk minden versenyzőnek!

Mezei Futás Diákolimpia Országos Döntő

2010. április 15-én Gödöllőn rendezték a Mezei Futás Diákolimpia Országos Döntőjét. Iskolánk leánycsapata a megyei döntőn elért második hellyel, a fiúk a megyei döntőt megnyerve érkeztek. A III. korcsoportos lányoknál 35 csapat indult (224 fő) , 2000 méter volt a táv.
Legjobb egyéni eredményt Samai Zsuzsa (16. hely 7:36-os idő) a csapat a dícséretes 15. helyezést érte el. Csapattagok: Samai Zsuzsa
Veszprémi Pálma, Föglein Flóra, Kardos Kinga, Gaál Orsolya. A fiúknál 36 csapat indult, itt is a 15. helyet szerztük meg. A fiúcsapat:
Ács Balázs, Pozsonyi Bence, Holcz Máté, Pintér Péter, Cziráki Gergő. Felkészítő tanárok Klemné Koleszár Ildikó és Nagy István. Képek.

Gratulálunk! Szép volt lányok, szép volt fiúk!

Továbbjutottunk a Nagy Vagy televíziós vetélkedőn!

2010. április 18-án láthattuk a Tv2 műsorában a csapatunk szereplését. Az iskolák közti vetélkedősorzat elődöntőjéből a második helyen jutottunk tovább. Több információ a verseny  honlapján.   Képeket itt láthattok.

Gratulálunk a csapatnak és a szurkolóknak!

Mezei Futás Városi Diákolimpia

Március 19-én pénteken a városi sporttelepen került sor a Városi Diákolimpia sorozatban a mezei futásra, minden korcsoport és minkét nem számára. Iskolánk csapata eredményesen szerepelt. Felkészítő tanárok Horváthné Keresztes Anikó, Klemné Koleszár Ildikó és Nagy István.  Képek.

Gratulálunk! Szép volt fiúk, szép volt lányok!

23. Baktai Atlétikai Kupa Csapat I. hely

Március 10-én A Baka István Általános Iskola 23. alkalommal rendezte meg a Baktai Atlétikai Kupát. Iskolánk a csapat győzelmével
hazahozta a kupát. Képek.  Képek az ötös honlapján.  Eredmények.

IV. Hofer Seleg - Pannon Tér Szivacskézilabda Kupa

Február 22-én a Baka István Általános Iskola tornatermében rendezték 5 iskola 12 csapata közti tornát. Iskolánkat
három csapat képviselte. A 2000-ben születettek a 3. helyet, a 2001-es születésüek a második helyet szerezték meg.
Bővebben az eredményekről itt olvashattok.  Képek. A szivacslabdásokat Horváthné Keresztes Anikó edzi.

Sakk Diákolimpia felsős korcsoport megyei döntő - Továbbjutottunk!

Február 27-én iskolánkban rendezték meg a Sakk Diákolimpia Csapatverseny megyei döntőjét. Két csapatunk indult a versenyen az alsó és felső tagozat. Az alsó tagozat csapat a 7. helyen végzett. A felsős csapat megnyerte a tornát, így továbbjutott az országos döntőbe. A győztes csapat tagjai: Solymosi Zsófi, Szabó Csaba, Majnay Péter és Csötönyi Bence. Edző:Balázs Imre.

Gratulálunk a csapatnak és további sikereket kívánunk!

Kézilabda Diákolimpia IV. korcsoport fiú városi döntő - Továbbjutottunk!

Február 25-én két korcsoportban rendeztek városi döntőt a Kézilabda Diákolimpia versenysorzatban. A IV. korcsoportos fiúcsapatunk továbbjutott a megyei döntőbe.

Gratulálunk fiúk!

Kézilabda Diákolimpia IV. korcsoport lány városi döntő

Február 9-én zajlott a Kézilabda Városi Diákolimpia IV. korcsoport lánycsapatainak kűzdelme. Lányaink a negyedik helyet érték el.
Továbbjutott a Garay iskola csapata. Gratulálunk a győztesnek.

Képek.

Idén is kipróbáltuk a műjégpályát

A hangulat most is pompás volt. Képek.

Úszás Diákolimpia megyei döntő I., II., III., IV. korcsoport

Január 13-án a bonyhádi uszodában tartották az úszás diákolimpia megyei döntőjét. Ezüstérmes lett a fiú váltó (III. kcs).
Tagjai: Horváth Dávid, Pusztai Zalán, Rick Bálint és Cziráki Gergő. Ezüstérmet szerzett még Kósa Viktor. Bronzérmesek:
Szabó Bianka, Müller Gábor, Cziráki Gergő, valamint Rick Bálint. Teljes eredménylista.

Képek.  További képek a Tmamk oldalán.

Gratulálunk a helytállásért!

III. korcsoportos lány Kézilabda Diákolimpia városi döntő

2010. január 12-én volt a III. korcsoportos leány Kézilabda Diákolimpia városi döntője. Három iskola csapata közt dőlt el a továbbjutás.
A Dienes Valéria Grundscule lett az első, a Babits Mihály Általános Iskola a második, a Baka István Általános Iskola csapata pedig a harmadik. Lányaink keményen küzdöttek, a képeket nézve tiszteletreméltó eredmény született.